Doğum Hikayeleri

Suya Doğum Aslı - Bertuğ Oymak
İstanbul Doğum Akademisi Doğuma Hazırlık ve Nefes Çalışmaları dersleri ..Benim için değişim demek... Bilinçli farkındalık demek.. İçeriğindeki müzikleri, şarkı sözlerini her hatırladığımda gözlerimin dolması, kızımızın hayata böyle güzel başlayışının temeli, herkesin varlığından haberdar olması gereken ve şimdilerde bir de öğrencisi olmaktan gurur duyduğum yuvanın imzası demek.

Evet hamilelik fikri zihnimde ilk oluştuğundan bu yana "normal doğum" konusunda bir tercihim vardı ama sevgili doktorum Selçuk Somer ile doğum şekli ile ilgili konuşmaya başladığımızda onun "biraz daha farklı ele alıyoruz bu süreci" cümlesinin uyandırdığı merakla  kendimi derslerde buldum ve aslında sayesinde öğrendikçe güçlendiğimi hissettim. Sonrasında kurstan kendimize kattıklarımızla, doğru ekip ve yerinde kararlarla gerçekten de keşkesiz bir deneyim yaşadık...

İki tam günümüzü bu derslerle geçirdik ve bunun doğuma hazırlanırken atılabilecek en doğru adımlardan biri olduğunu bugün de tüm kalbimle söyleyebilirim. Çünkü evet diğer hazırlıklar da hoş hatıralar biriktirmeye yardımcı olabilir ancak bu dersler için ayırdığımız enerji, bütçe ve zamanı hastane odası süsleme, abartılı catering vb başlıklarla ilgili olarak kullanmamakla ne kadar doğru karar verdiğimizi de belirtmeden geçemem. Hayat tercihlerden ibaretse neden onları akıllıca yönetmeyelim :)

İyi ki varsınız ?♥️
Diğer Doğum Hikayelerimiz
Anne Karnından Doğum Sonrasına Kadar
Doğum Hikayenizi Bizimle Paylaşın!
Hikayenizi Forma Aktarın..
Hikayeni Paylaş