Doğum Hikayeleri

Anne/Bebek Dostu Sezaryen Duygu-Sercan Kızılgüneş
Online Doğuma Hazırlık Eğitimi benim için dönüştürücü bir tecrübe oldu. Korkular yerini bilgiye, panik yerini nefes çalışmaları ile gelen dinginliğe, yalnızlık hissi yerini ekibin verdiği güvene bıraktı. Doktorumun bir sözü var; 'Doğum bir maraton ve ona en iyi şekilde hazırlanmak lazım'.

Aldığımız eğitim eşimle beraber el ele en heyecanlı yolculuğumuza en donanımlı şekilde hazırlanarak çıkışımızı sağladı. Çevremde gebe olan herkese mutlaka ama mutlaka hayatlarının en önemli yolculuğuna çıkmadan önce bu eğitimi almalarını öneriyorum. Bizim için keşkesiz bir doğum bu eğitimle başladı.

Doğum ilerlemeyip sezaryen kararı aldığımız anda bile tüm tercihlerimizin farkında olarak bu karara aktif olarak katılabilecek bilgiye sahiptik. Ne üzüldük ne de başarısız hissettik çünkü kurs doğal bir doğum kadar sezaryene de hazırlanmamızı sağlamıştı. Tüm sezaryen tercihlerimizi doğum ekibimizle konuşmuştuk ve sezaryene de hazırdık. Doğumumdan geriye dönüp baktığımda aklımda kursla ilgili en önemli cümle şu;

İyi ki bu eğitimi almışız. Herkese bizimki gibi keşkesiz bir doğum hikayesi dilerim?
Diğer Doğum Hikayelerimiz
Anne Karnından Doğum Sonrasına Kadar
Doğum Hikayenizi Bizimle Paylaşın!
Hikayenizi Forma Aktarın..
Hikayeni Paylaş